Psiurok - Studio Pielęgnacji Zwierząt

malt

Aby nasza współpraca przebiegała sprawnie, prosimy  o zapoznanie się z poniższym regulaminem

Drodzy klienci,
Wirus COVID19 nas nie opuszcza i musimy się nauczyć z nim żyć, dlatego aby zachować wszelkie środki ostrożności, wprowadzamy kilka zasad które będą obowiązywać w naszym salonie :
📌proszę aby pieski były przyprowadzone i odebrane przez jedną osobę o wyznaczonej godzinie;
📌 pieski będą odbierane i wydawane w drzwiach , nie wchodzimy do salonu tylko czekamy na wezwanie;
📌wszystkie usługi w salonie, będą poprzedzone kąpielą;
📌 nie będzie możliwe pozostanie w salonie na czas pielęgnacji;
📌 o zakończonym zabiegu klient zostanie poinformowany
telefonicznie i poproszony o podejście aby odebrać pieska;
📌proszę o przygotowanie odliczonej kwoty , brak terminalu płatniczego;
 
 
 
Poniższy regulamin jest w dalszym ciągu  aktualny !
 

Do zabiegów pielęgnacyjnych używamy wyłącznie profesjonalnych, ekskluzywnych kosmetyków dla psów,oraz wysokiej jakości narzędzi i maszynek renomowanych atestowanych firm . W sytuacjach wyjątkowych  możemy użyć kosmetyki przyniesione przez klienta , np w przypadku szczególnych wskazań weterynarza podczas leczenia alergii. Jeśli jednak z jakiś ważnych powodów muszą Państwo zrezygnować  z kąpieli w salonie , to proszę pieska wykąpać w domu w dniu zabiegu pielęgnacji min 2 razy, dokładnie rozczesać i wysuszyć i przynieś pieska w transporterze lub rękach , aby nie zabrudzić sierści podczas spaceru.Zabrudzona i tłusta sierść uniemożliwia wykonanie usługi wysokiej jakości , ponadto zawiera piasek, kamyczki, pył i kurz , który nie rzadko po jednej próbie strzyżenia tępi lub uszkadza drogie nożyczki czy ostrze maszynki  i  może skutkować podwyższeniem ceny usługi .

 


 

 Złote rady  w domowej pielęgnacji psa

 


 

10 ćwiczeń, które powinien wykonać każdy opiekun psa, aby zapewnić mu bezstresową wizytę w salonie pielęgnacji psów

Wszystkie ćwiczenia powinny być dla psa przyjemne i komfortowe, mają na celu przyzwyczajenie psa do wszelkich manipulacji i znoszenia ich zupełnie spokojnie. Podstawą jest zaufanie psa do człowieka. Jeśli w którymś momencie pies wykazuje niepokój lub zdenerwowanie, postaraj się rozłożyć ćwiczenia na drobne elementy, nagradzając smakołykami spokojne zachowanie. Nie wolno na siłę przytrzymywać wyrywającego się psa, gdyż to wzmaga jego lęk, który w niekiedy może spowodować agresywne zachowanie, trudne do wyeliminowania. Najlepiej pracować już z małym szczeniakiem, który zwykle dość łatwo akceptuje podnoszenie, przewracanie i dotykanie różnych części ciała. Nie przeprowadzaj ćwiczeń, gdy pies jest rozbawiony, podekscytowany, wykorzystaj chwile uspokojenia i odpoczynku. Ruchy człowieka powinny być spokojne i opanowane, można mówić do psa łagodnym głosem.

1. Unieruchomienie.
Przytrzymaj psa przez chwilę, tak, żeby nie mógł odejść ani zmienić pozycji.

2. Wystawianie na stół.
Podnieś psa i postaw na stole, głaszcz przez chwilę, możesz nagradzać za spokojne stanie, po czym zdejmij go ze stołu. Nie pozwól, aby pies sam zeskoczył. To samo można powtarzać wstawiając psa do wanny lub brodzika.

3. Leżenie na boku.
To ćwiczenie można wykonywać na dwa sposoby: nauczyć psa spokojnie akceptować przewracanie na bok, albo kłaść się na boku na komendę. Leżący na boku pies powinien spokojnie pozwolić się przytrzymać i dotykać.

4. Zęby.
Delikatnie otwórz pysk psa i dotykaj, zębów, dziąseł, języka uważając by jednocześnie nie zasłaniać psu oczu.

5. Oczy.
Przytrzymując delikatnie głowę psa odchyl dolną i górną powiekę, ewentualnie przemyj okolice oczu preparatem do pielęgnacji oczu.

6. Uszy.
Regularnie masuj uszy i jeśli jest taka potrzeba usuń nagromadzony brud miękkim wacikiem nasączonym płynem do przemywania uszu.

7. Łapy.
Podnoś, przytrzymuj i masuj każdą łapę, dotykaj opuszki i skóry pomiędzy palcami.

8. Brzuch.
Podczas gdy pies leży na boku lub na grzebiecie, masuj brzuch i klatkę piersiową.

9. Dotyk obcej osoby.
Wykorzystuj nadarzające się okazje, aby osoby nie znane psu głaskały go i dotykały. Jeśli pies jest przy tym zupełnie rozluźniony, przeprowadzaj z obcymi wszystkie powyższe ćwiczenia.

10. Przyzwyczajanie do szczotki, grzebienia test.
Systematycznie przyzwyczajaj psa do czesania szczotką lub grzebieniem. Wybieraj czas, gdy pies jest spokojny i nagradzaj smakołykami spokojne zachowanie.